Google inicijuoja interneto pertvarką. Ką turime žinoti?

Google inicijuoja interneto pertvarką. Ką turime žinoti?

Mikliai pirštais bėgiodamas telefono ekranu užsukai į mobiliesiems įrenginiams nepritaikytą interneto svetainę? Patogaus naršymo puslapyje, kuriame pateikiamas vaizdas toks mažytis, kad vos gali įžiūrėti raides, tikėtis neverta. Negalėdamas greitai ir patogiai pasiekti informacijos, greičiausiai tokį puslapį uždarei. Susidūrei su šia problema? Google Mobile-first iniciatyva siūlo sprendimą.

 

Mobile-first iniciatyva – kas tai?

 

Kaip išduoda ir pats pavadinimas, šios iniciatyvos tikslas iš esmės prisitaikyti prie mobiliųjų įrenginių vartotojų poreikių ir kiekvienam užtikrinti visapusiškai kokybišką ir naudingą naršymą. Taigi, kas keičiasi? Pamažu internetas tampa vis labiau pritaikytas mobiliųjų įrenginių vartotojams. Google siekdami, kad informaciją puslapiuose, kurių nepritaikytą turinį pasiekti buvo sudėtinga, taptų kiekvienam lengvai prieinama, svetainių turėtojams meta iššūkį, mat norėdami išlikti naršymo rezultatų viršuje, jie turės pritaikyti savo tinklapius mobiliesiems. Kitaip tariant, pritaikius Mobile-first indeksą, mobiliesiems įrenginiams pritaikytos svetainės puikuosis naršymo rezultatų viršuje, nustumdamos nepritaikytas žemyn.

 

Kodėl Google ėmėsi šios iniciatyvos?

 

Pradėkime nuo to, kad priimti tokį sprendimą paskatino sparčiai išaugęs naršančių mobiliuosiuose įrenginiuose skaičius, kuris žymiai aplenkė kompiuterių naršymo rezultatus. Tai nekelia didelės nuostabos, nes būtent mobiliuosius įrenginius visada turime savo kišenėje ir jų pagalba galime rasti atsakymus į visus mums rūpimus klausimus. Pagrindinis motyvas aiškus, tačiau svarbu paminėti ir tai, kad Google misija yra organizuoti pasaulinę informaciją ir padaryti ją visiems prieinamą ir naudingą. Sakysite, ambicingas tikslas? Tačiau Google ilgus metus juo vadovaujasi ir kuria vis pažangesnius sprendimus optimizuojančius mūsų naršymą ir darbą internete.

 

Kaip turėtume reaguoti į pokyčius?

 

Dažnai prie pokyčių prisitaikyti sunku, tačiau šiuo atveju pokyčiai patys prisitaiko prie mūsų. Mobile-first indekso pritaikymą dažnas vartotojas pastebės ne iš karto, tačiau naršymas pasidarys daug paprastesnis, o ir jokių nepatogumų tai nesukels. Tuo tarpu mobiliesiems įrenginiams nepritaikytų interneto svetainių savininkai turėtų suklusti – pokyčiai gali sukelti ir neigiamų emocijų.

 

Kas laukia tų, kurie į pokyčius numoja ranka?

 

Šiuo atveju daugiausia klausimų turėtų kilti interneto svetainių savininkams. Tinklapiai, kurie nėra pritaikyti mobiliesiems įrenginiams, bus rodomi paieškos rezultatų apačioje, aukščiausiose pozicijose puikuosis pritaikytų svetainių turinys. Taigi, norintiems toliau sėkmingai plėtoti išorinę komunikaciją internete, bet neturintiems svetainės pritaikytos mobiliesiems įrenginiams reikėtų susiimti, tačiau laiko dar yra – Google šias permainas planuoja 2018 metų pirmojoje pusėje. Tuo tarpu mobiliesiems pritaikytų svetainių turėtojams vertėtų atkreipti dėmesį į turinio išdėstymą, siekiant užtikrinti vientisumą visuose įrenginiuose.

 

Kaip patikrinti ar tinklapis pritaikytas mobiliesiems įrenginiams?

 

Spustelk nuorodą ir išsiaiškink: https://search.google.com/test/mobile-friendly

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.